Ilość dzieci w grupach jest różna, w zależności od roku. Kształtuje się na poziomie od 12 do 18 dzieci.
Tak. Plan dnia w naszej placówce jest określony z góry. Przykładowy plan dnia wygląda następująco:
Tak. W Przedszkolu u Aniołów dzieci mogą skorzystać z zajęć realizowanych w ramach opłaty czesnego lub zajęć dodatkowych. Każdego dnia dzieci uczestniczą w:
Raz w tygodniu odbywają się:
Raz w miesiącu odbywają się:
Ponadto rodzice mogą zapisać dzieci na dodatkowo płatne zajęcia, takie jak m.in.:
Tak. Staramy się zorganizować dzieciom wycieczkę fakultatywną o różnorodnej tematyce. Opieramy się na kalendarzu imprez okolicznościowych oraz świąt. Dzieci mają szansę odwiedzić, np. teatr, kino, fabrykę bombek, pasiekę, farmę, wioskę indiańską, park dinozaurów, zoo, itp..
Tak. Podczas przyjęcia dziecka do przedszkola zapewniamy okres adaptacji. Najczęściej jest to 5 dni i odbywa się on tydzień przed rozpoczęciem uczęszczania dziecka do placówki. Pobyt dziecka w przedszkolu podczas adaptacji trwa od 2-3 godzin jest wydłużany każdego dnia. W przypadku dzieci, które trudniej znoszą pierwsze godziny pobytu w przedszkolu, oferujemy dłuższy czas aklimatyzacji. Pragniemy, by każde dziecko czuło się u nas komfortowo.
Praca naszej kadry pedagogicznej opiera się na konkretnych planach działania oraz z góry ustalonym rytmie dnia. Realizujemy roczne plany dydaktyczne zgodnie z wymaganiami MEiN oraz dodatkowym autorskim programem edukacyjnym naszej placówki, a także w oparciu o plan nauki języka angielskiego.
W naszym przedszkolu stosujemy dwie metody wychowawcze. Podczas zajęć wychowawczych opieramy się na metodach Jaspera Juula. W czasie swobodnej zabawy dzieci korzystają z elementów pedagogiki Montessori. Dzięki temu nasi podopieczni:
Okres adaptacji w żłobku jest ustalany indywidualnie. Trwa najczęściej 5 dni. Czas pobytu dziecka początkowo trwa od 1-2 godzin i jest wydłużany każdego dnia. Co więcej, przeprowadzamy go w tygodniu, który poprzedza rozpoczęcie regularnego uczęszczania do żłobka. W przypadku dzieci, które trudniej adaptację, oferujemy dłuższy czas aklimatyzacji. Pragniemy, by każde dziecko czuło się u nas komfortowo.
Konflikty powstające między dziećmi są rozwiązywane przez rozmowę. Gdy dojdzie do nieporozumienia, wychowawcy tłumaczą dzieciom kontekst zdarzenia i wskazują, co złego się zdarzyło. Co więcej, informują także o tym, że druga strona konfliktu źle się czuje, a także podkreślają, że taka sytuacja wywołuje negatywne skutki u jednego i drugiego dziecka. W naszej placówce podejmujemy działania, które pomogą dzieciom rozwiązywać konflikty samodzielnie przez wyjaśnienie sobie podłoża powstałego nieporozumienia. Dzięki temu podopieczni wiedzą, jak wyjść z takiej sytuacji i nie zepsuć relacji z rówieśnikiem.
Konflikty są naturalne i zrozumiałe. Rozwiązujemy je poprzez rozmowę. Nasz personel tłumaczy kontekst konfliktu, by dzieci mogły go zrozumieć. Zwracamy także uwagę na emocje i uczucia dzieci oraz skutki konkretnego konfliktu. Koncentrujemy się na emocjach obojga dzieci i nazywamy je po imieniu. Zauważamy płacz, złość, smutek czy zdenerwowanie zarówno i jednego, jak i drugiego dziecka.
Chcemy, by dzieci nauczyły się samodzielnego rozwiązywania konfliktów. Pomagamy im w tym, wyjaśniając jakie są podłoża nieporozumienia. Pokazujemy negatywne konsekwencje, a także samopoczucie dzieci. Nakierowujemy je, by same znalazły odpowiednie rozwiązanie.
Najważniejsza jest codzienna rozmowa podczas odbierania dziecka z placówki, wtedy rodzice otrzymują od wychowawcy informacje o tym, jak wyglądał dzień w żłobku i jak radziło sobie dziecko z różnymi zadaniami. Rodzice mogą także umówić się na indywidualne spotkanie z wychowawcą.
Proces komunikacji rodziców z pracownikami placówki przebiega z uwzględnieniem przenikających się i równolegle działających form:
Jednym z naszych głównych celów jest nauka samodzielności w żłobku. Stąd zachęcamy dzieci do samodzielnego jedzenia (nawet jeśli oznacza to zalane ubranko, stół i podłogę ;), mycia rączek czy korzystania z toalety. Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze, nie ma zmuszania a jedynie zachęty i w razie sukcesów – odpowiednie pochwały. Dzieci obserwując siebie nawzajem same chcą robić coraz więcej – naszym zadaniem jest je wspierać i pokazywać, jak wykonywać czynności właściwie.
Zostaniecie Państwo o tym natychmiast poinformowani. Przy temperaturze powyżej 37,5ᵒ C i objawach chorobowych zostaniecie poproszeni o zabranie dziecka z placówki i udanie się do lekarza.
To zależy od indywidualnej odporności każdego dziecka. Mamy dzieci, które chorują bardzo rzadko, ale i takie, które często łapią drobne infekcje. Choroby zakaźne (typu ospa) do tej pory rzadko zdarzały się w naszej placówce. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci jak najmniej chorowały. Dbamy o higienę dzieci i przedmiotów, których używają / bawią się, często wietrzymy sale i ozonujemy pomieszczenia.
Maluszki kładą się spać około godz. 11:30 i śpią tak długo jak potrzebują. Oczywiście jeśli widzimy, że dziecko wymaga dodatkowej drzemki wcześniej lub później – nie jest to dla nas żaden problem.